Başvuru için formu doldurunuz

image

CAMBRIDGE ULUSLARARSI OKUL OLMA YOLUNDA İLERLİYORUZ


1919’dan bu yana dünyanın pek çok ülkesinde uyguladığı eğitim planı ile çağın ilerisinde öğrenciler yetiştiren Dalton Okulları’nın Türkiye temsilcisi Dalton College Cambridge Uluslararası Okulu projesi ile globalleşme kapsamını genişletmektedir. İlk aşamada uygulanacak temelinde İngilizce olan 21.yy. öğrencilerin ihtiyaç duydukları yeterliliklerin geliştirildiği CAMFLIC programı uygulanacaktır.

İNGİLİZCE

Cambridge University Press, Dalton Koleji İngilizce dil eğitiminin bütüncul, çağdaş ve kendi içinde tutarlı olması bakımından, müfredat geliştime ve öğretmen eğitimi konularında destek vermektedir. Global iletişim ve dönüşümlü düşünme becerileri kazandırmak amaçlı uygulanan programlar ile öğrencilerimiz sadece İngilizce becerilerini geliştirmek ile kalmayıp, dünya vatandaşı olma yolunda ilerlemektedirler.

ALMANCA

Sınıf sınıf ayrılan metodlar ile öğrencilere yaşlarına ve ilgilerine yönelik öğrenme teknikleri uygulanmaktadır. Zaman zaman şarkılar söyleyerek, danslar ederek ve dile yönelik oyunlar oynanarak öğrencilerin bu dile yönelik ilgilerinin artırılması sağlanmaktadır. Okulumuz bünyesinde aktif bir kulüp olan ‘’Deutsch Klub’’ çalışmalarında öğrencilerin akademik Almancaları geliştirilmektedir.

YABANCI DİL SINAVLARINA HAZIRLIK

Öğrencilerimizin gelecek kariyerler hayatlarına yönelik gerekli İngilizce bilgi birikimine ve yeterlilik sertifikalarına sahip olmaları için uluslararası İngilizce sınavlarına hazırlık desteği verilmektedir. Uluslararası sınavlara küçük yaştan itibaren dahil olan öğrencilerimiz sınav tecrübesi kazanmakta ve akademik ve sosyal İngilizce becerilerini global ortamda test etmektedirler.

İnovatif Eğitim Programları

Kodlama ve Robotik

Bilgisayar biliminin temelini öğrenen öğrencilerimiz, teknolojik hayata ve iş yaşamına daha iyi hazırlanmaktadırlar. Dalton Okulları kodlama ve robotik ile öğrencilerimiz yeni düşünme şekilleri ve problem çözme kabiliyeti kazanmaktadır. Robotik eğitimi ile çocukların küçük yaşlarda kodlama ile tanışması sağlanarak, gelişimlerinin de olumlu bir şekilde etkilenmesine olanak sağlamaktadır.

Web Tasarımı

Anaokulundan liseye kodlama dersleri gören öğrencilerimiz yaptıkları web sitelerinin tasarımlarını da kendileri yapmaktadırlar. Öğrencilerimiz aldıkları eğitim sayesinde hem web tasarımın ve web kodlamanın mantığını öğrenmektedirler.

Mühendislik Projeleri

Mühendislik projeleri dersi kapsamında yapılan projeler ile öğrenciler günlük hayatımızda karşılaştığımız problemlerin pratik olarak çözümüne ilişkin becerileri hayata geçirirler. Tamamıyla İngilizce işlenilen mühendislik projeleri dersi, öğrencilerin projelerini uluslararası ortamda sunmalarını, İngilizce sunum becerilerini geliştirmelerini sağlamaktadır.

Film ve Video Yapımı

Film ve video yapımı dersi özellikle 21. yüzyılda film ve video sektörünün genişlemesiyle kritik bir öneme sahip olmuştur. Kısa film yapılacak konular bulmak, senaryoyu geliştirmek, filmde oynayacak kişileri bulmak gibi aktiviteler çocukların organizasyon sağlama ve dil becerilerini geliştirmektedir.