FORMU DOLDURUN

Çocuğunuz için mükemmel geleceği birlikte kararlaştıralım

image

Dalton College İzmir

EĞİTİMDE 100 YILLIK FARKIMIZ

1919’dan bu yana dünyanın dört bir yanında yetiştirdiğimiz başarılı öğrencilerden aldığımız deneyime dayanarak şimdi Türkiyede geleceğin liderlerini yetiştirmeyi amaçlıyoruz. Dünyada ve Türkiye’de Dalton Modeli esaslı moden eğitim yöntemlerimiz öğrencilerin yetenek ve ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde hazırlanmıştır.

DALTON EĞİTİM MODELİ

Dalton planı öğrencilerin bireysel çalışmalarına dayanmaktadır. Geleneksel, katı sınıf-okul öğretim sisteminin aksine öğrenci merkezli bir plandır. Öğrenme hızını öğrencilerin gerçek yeteneklerine göre ayarlamayı mümkün kılar. Çocuklarda benlik saygısı oluşturulur, güven ve bağımsızlığı öğretir.

EĞİTİM DEĞERLERİMİZ

Sorumluluk
İş Birliği
Özgürlük
Bağımsızlık
Yansıma

Uluslararası Çift Diploma


Dünya genelinde anlaşmalı olduğumuz kurumlar ile birlikte yürütülen çift diploma çalışmamızla okulumuzdan mezun olan öğrencilerimizin uluslararası bir kariyer ile üniversite hayatlarına başlamaları amaçlanmıştır. %100 akademik entegrasyonun sağlanması için öğrencilerimiz online ve örgün ek ders eğitimleri alarak tam akredite olmuş tüm Avrupa’da geçerli diploma alabilmektedirler.

14 FARKLI DİL EĞİTİMİ

Okulumuz uluslararası kimliği ile seçkin öğretmenleriyle sadece İngilizce değil toplamda 14 farklı yabancı dil eğitimi verme kapasitesine sahip bir okuldur. Öğrencilerimiz yabancı öğretmenler ile çalışmalar yapar, düzenlenecek hafta sonu etkinlikleriyle her dilden yabancı eğitmenlerle buluşur ve aktivitelere katılırlar.

EĞİTİMDE 100 YILLIK FARKIMIZ

21.Yüzyılda inovatifleşmeyle birlikte dijital bir çağa geçiş yapılmıştır.Okulumuz bu bilişim çağında tüm yeniliklere ayak uyduracak şekilde kendini güncellemeyi başarmıştır.
STEM
D-CODING
DALTONLINE
DALTON ROBOTIK

YAZ VE KIŞ OKULLARI

Öğrencilerimiz yurt dışı yaz ve kış okulu faaliyetlerine katılarak öğrendikleri diller üzerine pratik yapma imkanı bulurlar. Aynı zamanda lise son sınıf eğitimlerini Hollanda ve İngiltere’de tamamlama şansına sahiplerdir.