Dalton College

site menu

UZAKDOĞU DİLLERİNDEN AVRUPA DİLLERİNE

Öğrencilerimizin uluslararası kariyere sahip olmaları için verdiğimiz yabancı dil eğitimleriyle onları bir adım öteye taşıyoruz.

Geleceğin liderlerini yetiştiren Dalton College öğrencilerinin dil eğitimi alanında desteklemek amacıyla tecrübeli ve alanında uzman eğitim kadrosuyla Uzakdoğu dillerinden Avrupa Dillerine kadar farklı dillerde eğitimler verir.

Dalton College’da ikinci yabancı seçimlerini on üç farklı dil içinden yapabilmektedirler.  Öğrenciler seçtikleri ikinci yabancı dili küçük yaşlardan itibaren kültürüyle birlikte yaşayarak ve eğlenerek öğrenirler.

Almanca İspanyolca İtalyanca Fransızca Rusça Bulgarca Yunanca Japonca Çince Korece Portekizce Arapça Farsça

Uluslararası bir platformda temsil edilen ismimizle yabancı dilin ne kadar erken yaşta başlarsa o kadar kalıcı olacağı kanaatindeyiz. Küçük yaşlardan itibaren iletişim becerilerini geliştirerek yabancı dil öğretmek öncelikli hedefimizdir. Öğrencilerin sözlü iletişim becerileri ise yaş özelliklerine paralel olarak değişmektedir.

Avrupa Birliği Ortak Dil Kriterleri çerçevesinde işlenen derslerimizde dört temel dil becerisini kazandırmaya yönelik çalışmalar yapılarak öğrencilerin günlük hayatta öğrendikleri yabancı dili kullanma olanağı sunulur. Böylece özgüvenli ve sorumluluk sahibi, sağlıklı iletişim kurabilen, paylaşma duygusu gelişmiş bireyler yetişmesine katkıda bulunulur.

Dalton College’da ikinci yabancı dil öğretilirken; öğrencilere çoklu zeka yaklaşımı, tematik öğrenme teknikleri ve online eğitimlerden büyük oranda faydalanılır.