Dalton College

site menu

Spor yapmak, çocukların fiziksel, sosyal ve zihinsel anlamda gelişmesini sağlayan bir aktivitedir. Çocuk gelişiminde spor, çok önemli bir yere sahiptir. Spor sayesinde çocukların fiziksel yetileri gelişir, sosyalleşirler ve disiplinli olmayı öğrenirler. Bunun yanında basketbol fiziksel ve ruhsal yönden gelişimlerini sağlamaktadır. Takım sporları ile öğrenciler diğer takım arkadaşlarıyla iletişim kurmayı öğrenip, takım olma bilincine sahip olurlar.

Düzenli spor eğitimi alan öğrencilerimiz okul takımına seçilirler ve okulumuzu diğer takımlara karşı temsil ederler. Öğrencilerimizin başarılı ve mutlu olmalarını sağlamak için spor aktivitelerine çok önem veririz. Çünkü biliyoruz ki spor; çocuklarımıza sosyal hayatta, eğitim ve iş hayatında ve sağlığı konusunda hep destekçi olacaktır.

JUDO EĞİTİMLERİ

Judo eğitimlerinde verilen eğitim yalnızca teknik figürleri de kapsamamaktadır. Bunun yanında verilen eğitimler öğrencilerin disiplinli çalışmalarını, empati güçlerini ve stratejik düşünme becerilerini geliştirmektedir. Judo, çocukların bireysel ve fiziksel gelişimlerinin desteklenmesi açısından en uygun ve etkili spordur. Milli sporcu olan Judo öğretmenimizin judo sporuna olan sevgisi, yenilikçi eğitim bakış açısı ile Dalton Okulları öğrencilerine her yaş grubuna uygun Judo dersleri vermektedir. 

DANS